Statistika: ehitusloa saanud korterelamus on keskmiselt 40-45 korterit

Tõnu ToomparkTuginedes statistikaameti statistikale võib väita, et keskmises Tallinnas ehitusloa saanud korterelamus on 40-45 korterit ja pindala on 2000-2500 m². Need näitajad kõiguvad ajas pisut-üles-alla. Kõikumised on tingitud mõne üksiku keskmisest oluliselt suurema või väiksema korterelamu statistikasse lisandumisest.

Ehitusloa saamisele järgnevasse ehitusega alustamise faasi jõuavad juba väiksemad korterelamud. See viitab asjaolule, et ehitustegevusega alustatakse kindlama peale äärelinnas, kus on väiksemad elamud. Viimase aasta jooksul on alustatud korterelamute ehitamisega, kus on keskmiselt 25-30 korterit ja pindala 1500-2000 m².

Ehituses olevate korterelamute valmimise puhul mängib rolli see, milliste elamute ehitamisega enam-vähem aasta tagasi alustati. Viimase aasta jooksul valminud korterelamute korterite arv on olnud 30-35 korterit ja 2000-2500 m².

Keskmise ehitusloa saanud korterelamukorteri või korteri, mille ehitusega on alustatud või valminud ehk kasutusloa saanud korteri keskmine pindala ei ole viimaste aastate jooksul väga palju muutunud. See näitaja on püsinud 2020. a jooksul 61-63 m² lähedal. 10 aasta taguse ajaga võrreldes on keskmise korteri suurus siiski kümmekond protsenti vähenenud.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC