Statistika: elamispindade arenduse jaoks anti rekordiliselt laenu

Tõnu ToomparkEestis panga andmetel oli 2019 III kvartali lõpu seisuga elamispindade arendamiseks antud laenude jääk 166,4 miljonit eurot. Aastataguse ajaga võrreldes on elamispindade arenduslaenude jääk kasvanud 20 miljoni euro võrra ehk 14%.

Elamispindade arendamise laenumaht on peale 2015. a mõningat langust kasvanud viimastel aastatel üsna hoogsalt. Veel kolm aastat tagasi ehk 2016 III kvartalis oli laenude jääk tänavuse 166 miljoni asemel ainult 98 miljonit eurot.

Laenude jääki on kasvatanud hoogne arendusturg ja elamispindade arendusse antud laenude käive. 2019 III kvartalis andsid Eestis tegutsevad pangad elamispindade arenduseks 56,5 miljonit euro. See on eelmise aasta vastavast laenukäibest 11% rohkem.

Tänavune elamispindade arenduslaenude käive 56,6 miljonit eurot on viimase kümne aasta rekordiline näitaja.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!