Statistika: pangad andsid kvartali jooksul elamispindade arendamiseks 49 miljonit eurot

Tõnu Toompark Panga andmetel väljastasid Eestis tegutsevad pangad 2019 I kvartalis elamispindade arendamiseks laene 48,9 miljoni euro väärtuses.

Viimase nelja kvartali jooksul on elamispindade arenduslaene väljastatud kokku 200 miljonit eurot. Elamispindade arendusse antud laenude käive on viimaste aastate jooksul aktiivse kinnisvaraturu ja elamispindade arenduse toel üsna hoogsalt kasvanud.

Samuti on kasvanud elamispindade arenduslaenude jääk. Tänavuse I kvartali lõpu seisuga elamispindade arendusse antud laenude jääk 146 miljonit eurot on 22% aastatagusest enam.

Elamispindade arenduseks antud laenude käibeid ja jääke vaadates tuleb kindlasti arvestada, et lisaks pankadele on tänasel turul kinnisvaraalaste tegevuste finantseerimiseks olemas nii ühisrahastaus kui muud võimalused.

 

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC