Statistika: eluasemelaenude arv suureneb, keskmine laenujääk kasvab

Tõnu ToomparkEesti panga andmetel on Eestis tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude arv 183 000. Aastataguse ajaga võrreldes, mil eluasemelaenusid oli 178 000 teeb see aastaseks juurdekasvuks 2,9%

Uute eluasemelaenude arvu suurenemist võib tõlgendada kui olukorda, kus on suurenenud inimeste arv, kes on omale eluaseme soetanud ja loodetavasti seeläbi oma elamistingimusi parandanud.

Teenindamisel ehk tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude jääk on 7,8 miljardit eurot. See teeb keskmiseks eluasemelaenu jäägiks 42 800 eurot. 2019 II kvartali keskmine eluasemelaenu jääk on 3,9% kõrgemal kui aasta varem.

Arvestades viimaste aastate keskmise palga kasvumäära 6-8% võib öelda, et laenude kogujäägi ja keskmise laenu jäägi suurenemise määrad on igati mõistlikud ega tohiks tekitada laenuvõtjatele probleeme.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC