Statistika: Eluasemelaenude käive kasvas aastaga 13,4%

Tõnu Toompark2019 III kvartalis väljastasid Eestis tegutsevad pangad eluasemelaene 375 miljoni euro väärtuses. Selle tulemusena suurenes eluasemelaenude jääk 7,97 miljardi euroni.

Eluasemelaenude käive kasvas aastaga märkimisväärse 13,4%. Olulise laenude väljastamise mahu kasvu taga oli aastatagune madalam ja selle aasta kõrgem elamispindade tehingute arv eelkõige Tallinnas-Harjumaal, kus kinnisvara on kallim ja seega tehinguga kaasatav laenumaht suurem.

Eluasemelaenude tänavune jääk on eelmisest aastast 7,0% kõrgemal. Enam-vähem sellise tempoga on laenujääk kasvanud juba viimased poolteist aastat. 7-protsendilist laenujäägi kasvu võib pidada pigem kiireks.

Arvestades aga tööjõuturu tugevat seisu ei paista siit välja laenuturu ülekuumenemist või laenukoormuse liigset kasvu. Pigem tasub tähele panna, et laenujääk kasvab isegi aeglasemalt kui nominaalne sisemajanduse kogutoodang ehk kokkuvõtlikult üsna mõistlikus tempos.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.11.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine