Statistika: Eluasemelaenude intressimäär langes aprillis 2,17 protsendile

Tõnu ToomparkAprillis 2021. a väljastatud eluasemelaenude keskmine intressimäär oli Eesti Panga andmetel 2,17%. 20-…30-aastaste eluasemelaenude intressimäär oli keskmiselt 2,05%. Sellega jätkab eluasemelaenude intressimäär 2020. a keskpaigast alanud langust.

Intressimäära hoiab all pankadevaheline suurenenud konkurents laenupakkumise poolel. Pankadel on kliente, kelle pärast võidelda, sest elamispindade tehingute arv on peale aastatagust ajutist tehingute arvu auku kerkinud üsna kõrgele. Sel aastal oleme näinud koguni tehingute arvu rekordeid.

Lähema aasta-paari intressimäärade prognoosid on stabiilsed. Ootused on, et intressimäär püsib lähiaastatel tarbijate jaoks soodne. Seega ei ole intressimäär, ega laenupakkumine laiemalt pudelikael, mis kinnisvaraturule takistusi seaks.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC