Statistika: eluasemelaenude jääk kasvab kiirenevas tempos

Tõnu Toompark2017 III kvartali uute eluasemelaenude käive oli 318 miljonit eurot. Aastataguse ajaga võrreldes, mil laene väljastati 279 miljoni euro väärtuses, suurenes laenukäive 14%.

Laenukäibe aastast kasvu 14% võib küll üsna märkismisväärselt suureks pidada, kuid ometi on tegemist viimase nelja kvartali kõige madalama näitajaga.

Hoogne laenukäibe kasv on viinud kiiremale tõusule ka eluasemelaenude jäägi. Tagasimaksmisel olevate eluasemelaenude jääk oli 2017 III kvartali lõpu seisuga 6 977 miljonit eurot. Aastaga on laenujääk kasvanud 6,6%. Tähele tasub panna, et laenujäägi kasv on viimased neli aastat järjest kiirenevas tempos suurenenud.

Laenukäibe ja -jäägi kasvu taga on nii kerkivad, kuid siiski mitte liiga kiiresti kerkivad kinnisvarahinnad. Samuti on oluline uute laenuvõtjate turule lisandumine. 2017 III kvartaliks oli eluasemelaenude arv 175 146, mis on aastatagusest 5755 laenu võrra rohkem.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning &nbspEesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

55 + = 65

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!