Statistika: Kas eluasemelaenude kasv hakkab pidurduma?

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜEesti panga andmetel väljastati Eestis 2015 III kvartalis eluasemelaene 249 miljoni euro väärtuses. Aastataguse ajaga võrreldes kasvas uute laenude väljastamine 10,5%.

on kiiresti kasvanud kõrge tehingute arvu tõttu. Samuti suurendab laenukäivet aktiivne arendusturg. Uued korterid on turu keskmisest kallimad ja kasvanud uute korterite tehingute arv suurendab koduostjate laenuvajadust.

Siin tuleb aga ka tõdeda, et laenukäibe aastane kasv 10,5% on viimase nelja aasta kõige madalam näitaja.

Eluasemelaenude jääk oli 2015 III kvartalis 6243 miljonit eurot. on aastataguse ajaga võrreldes kasvanud 4%.

Laenujäägi kasv 4% on võrreldes sisemajanduse kogutoodangu kasvuga vägagi kiire. Sisemajanduse kogutoodangu III kvartali aastase kasvu esialgne hinnang on 0,5%.

Küll jääb laenujäägi kasv alla palkade kogusumma kasvule. See tähendab, et kui laenukoormus sisemajanduse kogutoodangu suhtes kasvab, jääb laenukoormus palkade summa suhtes siiski väiksemaks.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC