Statistika: eluasemelaenude käive kasvas aastata 29%

Tõnu Toompark2017 I kvartali pankade väljastatud eluasemelaenude käive oli 259 miljonit eurot. Aastaga kasvas laenukäive 29,1%. Kõrge käibe najal kerkis eluasemelaenude jääk 6,74 miljardi euro peale ehk aastase kasvumääraga 5,9%.

Kõrge laenukäibe kasvu taga oli eelkõige Tallinna korteritehingute suur kasv. Tallinnas tehti 2017 I kvartalis 2447 korteritehingut, mis on eelmisest aastast 19% enam. Kõrge korteritehingute taga oli vähemalt osaliselt juhuse tahe ehk asjaolu, et aasta algusesse sattus tavapärasest enam asjaõiguslepinguid uute korteritega.

Seetõttu ei peaks juhuse tahtel kõrge korteritehingute arvu tõttu oluliselt kasvanud laenukäibes erilist ohumärki nägema.

Siiski tasub laenuturul silm peal hoida, sest Eesti inimeste laenukoormus kasvab järjest kiirenevas tempos. Eluasemelaenude jääk on kerkinud 6,74 miljardi euroni ehk aastatagusega võrreldes 5,9%.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 21 = 24

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!