Statistika: eluruumide ehituslubade arv suurenes, ehitusloa saanud eluruumide pindala vähenes

Tõnu Toompark2020 II kvartalis väljastati Eestis ehitusluba 1869 eluruumile. Ehitusloa saanud eluruumide pindala oli 163 000 m². See teeb keskmise ehitusloa saanud eluruumi pindalaks 87 m².

Ehitusloa saanud eluruumide arv ületas napi 2% võrra aastatagust. Ehitusloa saanud eluruumide pindala aga jäi eelmisele aastale 7% alla.

II kvartali väljastatud ehitusload toetuvad valdavalt aasta esimese kvartali jooksul ja veel varasemalt tehtud tegevustele. Nii ei ole koroona mõju veel 2020 II kvartali näitajate juures liiga tugev.

Arvata võib, et teadmatust ja ebakindlust külvanud koroona pani mitmeidki inimesi üle vaatama otsuseid ehitada või mitte ehitada. Nii võib prognoosida, et eelolevate kvartalite jooksul näeme ehituslubade üsnagi kõrgel püsinud numbri teatavat rahunemist.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

87 − = 81

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!