Statistika: 2020 III kvartalis valmis Eestis 1900 ja Tallinnas 716 eluruumi

Tõnu ToomparkStatistikaameti andmetel sai 2020 III kvartalis Eestis kasutusloa ehk valmis 536 elamut kokku 1900 eluruumiga. Tallinnas valmis neist 55 elamut, kus asuvad 716 eluruumi. Eesti valminud elamute arv vähenes 12%, kuid kasutusloa saanud eluruumide arv suurenes 8%. See tähendab, et valmisid suuremad enamate eluruumidega elamud.

Tallinnas suurened valminud eluruumide arv eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 9%.

2020 III kvartalis valmisid eluruumid, mille ehitamisega alustati enne koroona saabumist. Kui arvestada, et eluruumide ehitamisega alustamise maht on Tallinnas alates 2018. aastast vaikselt vähenenud, on lähema aasta jooksul eluruumide valmimine samuti lähitulevikus pigem vähenemas. Koroona ja selle mõju majandusele on kinnisvaraturu ja ehitustegevuse aktiivsust vähendamas ehk eluruumide valmimise vähenemise trendi kinnistamas.

Väljastatud ehituslubade maht on aga piisav, et defitsiiti elamispindade turul kartma ei pea. Nii pea, kui turul jääb pakkumist liiga väheseks, on piisavalt potentsiaali järgmiste projektide või olemasolevate projektide järgmiste etappide kiireks pakkumisse toomiseks.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

54 − = 44

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt