Statistika: kõige enam ostetakse-müüakse kahetoalisi kortereid

Tõnu ToomparkMaa-ameti andmetel tehti 2019 II kvartalis Eestis kokku 5902 korteritehingut.21% neist tehingutest tehti korteritega, mille pindala on enam kui 70 ruutmeetrit.

9% tehingutest ehk 506 tehingut tehti korteritega alla 30 m². Pisikorterite jaoks võiks ehk rohkemgi nõudlust olla, kuid väikseid kortereid on turul pakkumises mittepiisavalt. Väikekorterite väike arv on üks tegur, miks nende ruutmeetrihind on turu keskmisest kõrgemal.

31% tehingutest ehk 1830 tehingut tehti korteritega suurusega 41-54,99 m², mis võiks viidata enamasti kahetoalisele korterile. Kahetoaline korter on selgelt kõige populaarsem ehk kõige enam kaubeldav korteri tüüp.

Lähemas minevikus on erineva suurusega korterite tehingute arvu muutused olnud üsna sarnased. Pisut pikemalt ehk paar-kolm aastat minevikku vaadates näeme, et õige pisut on suurenenud suuremate korterite tehingute proportsioon. Suuremate ja seega ka kallimate korterite tehingute arvu kasvu taga on eelkõige hea majanduskasv ja keskmise palga tõus, mis on viinud kinnisvaraturu laienemisele ka Tallinnast-Tartust kaugemal asuvates piirkondades.

Korteritehingute arvu osakaal korteri suuruse alusel, tk Korteritehingute arvu osakaal korteri suuruse alusel, % Korteritehingute arvu osakaal korteri suuruse alusel, %

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

80 + = 81

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.01.2022 Kuidas edukalt kliendisuhtlust juhtida?