Statistika: korteritehingute keskmine hind kasvas võrreldes kvartal varasemaga

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel tehti 2023 II kvartalis Tallinnas 2459 korteritehingut keskmise hinnaga 3136 €/m². Aastataguse ajaga võrreldes kerkis keskmine hind 6,7%. Võrreldes kvartal varasema tehingute hinnaga 2905 €/m² on 2023 II kvartali hind isegi 7,9% kõrgemal.

Korteritehingute hinnatipp oli 2022 II ja III kvartalis. Senine hinnapõhi järgnes 2022 IV ja 2023 I kvartalis. 2023 II kvartali korteritehingud kõikides Tallinna linnaosades on kvartal varasemaga samal tasemel või natuke kõrgema hinnaga.

Korteritehingute keskmise hinna paigal püsimine ja isegi mõningane kasv on petlikud. Korteritehingute struktuuris on vähenenud vanemate ja odavamate korterite osakaal. Seega domineerivad keskmise hinna moodustumisel varasemast pisut rohkem uuemad ja kallimad korterid. Nii ei peegeldu keskmiste hindade liikumises samaväärse korteri tipust ligikaudu 10-protsendiline väärtuse langus.

Uute korterite ehitusliku valmimise laine hakkab läbi saama. Seega hakkab uute ja kallimate korterite osakaal tehingutes vähenema. Nii võib eeldada, et Tallinna keskmine korteritehingute hind hakkab allapoole tulema. Iseasi on, kas turul leiab samal ajal aset kinnisvara väärtuse langemine.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus