Statistika: Soodne eluasemelaenude intressimäär hoiab turgu aktiivsena

Kinnisvaraanalüütik Tõnu ToomparkUute eluasemelaenude keskmine intressimäär oli juuli kuus Eesti Panga andmetel 2,54%. Intressimäär on samal väga madalal tarbijat soosival tasemel püsinud nüüd juba kaks aastat.

Madalat intressimäära toetab madal euribor. Juulikuine kuu keskmine euribor oli 0,33%, mis on selle aasta madalaim näitaja. ELuasemelaenu intressimäära teine komponent ehk riskimarginaal on samuti kaks aastat püsinud üsna stabiilselt 2,0 ja 2,3 protsendi vahemikus.

Soodne intressimäär on turgutanud eluasemelaenude käivet. Eluasemelaenude käive on 2014 II kvartali aasta baasil kasvanud 12% ja seda isegi vaatamata langenud tehingute arvule.

Atraktiivne intressimäär on vaieldamatult üks tegur, mis aitab kinnisvaraturu ahjus tuld hoida ehk hoiab tehingute arvu vaatamata langusele üsnagi kõrgel ning pärsib tehingute arvu langusega tüüpiliselt kaasaskäivat tehinguhindade kukkumist.

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, laenumarginaal, %

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, laenumarginaal, %

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

2 + 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!