Statistika: eluasemelaenude intressimäär on kerkimas

Tõnu ToomparkEestis väljastatud eluasemelaenude keskmine intressimäär oli 2017 juunis Eesti Panga andmetel 2,37%. Intressimäär on alates 2017. a algusest kasvanud.

Pikemad laenud on madalama intressimäärga. 20…30-aastase peerioodiga eluasemelaenude intressimäär on turu keskmisest pisut allpool. See oli juunis 2,09%, mis on samuti aasta alguse 1,97 protsendist ülevalpool.

Eluasemelaenude intressimäär 2,37% on viimase viie aasta keskmise lähedal. Viimase 5 aasta jooksul on intressimäär püsinud vahemikus 2,2…2,7%.

Eluasemelaenude intressimäära tarbija jaoks enam negatiivne euribor ei mõjuta, sest intressimäära arvestuses loetakse allpool nulli olev euribor võrdseks nulliga.

Nii väljastatakse tänased eluasemelaenud sisuliselt nulltasemel baasintressimääraga ehk ainult riskimarginaali alusel. Hetke seisuga jätkab sagedaselt baasintressimäärana kasutust leidev 6 kuu euribor kuu keskmisena langusetrendi. Juunis 2017 oli see -0,267%, aasta alguses jaanuaris aga -0,236%.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC