Statistika: eluasemelaenude intressi riskimarginaal kerkib

Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜEesti panga andmetel oli 2015. a detsembrikuiste eluasemelaenude keskmine intressimäär 2,21%. Samas 2,2-2,3% läheduses on intressimäär püsinud juba üle aasta.

Viimase poole aasta jooksul on kivina kukkunud 6 kuu euribor, mis on paljude eluasemelaenude baasintressimääraks. Novembris kukkus 6 kuu euribor sootuks alla nulli ja nüüdseks on ta negatiivseks jäänud. See tähendab, et pankadel on olnud võimalus järjest intressimäära riskimarginaali kergitada.

Intressimäära riskimarginaal ehk väljastatud laenude intressimäära ja 6 kuu euribori vahe on 2015. a. detsembri seisuga kasvanud 2,44% peale. Veel aasta varem 2014. a. detsembris oli riskimarginaal 2,01%.

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, marginaal, %

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, marginaal, %

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 7 = 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC