Statistika: eluasemelaenude keskmine intressimäär on langenud 2,0 protsendile

Tõnu Toompark

Eesti Panga andmetel oli 12.2021 uute väljastatud eluasemelaenude keskmine intressimäär 2,04%. Viimase aasta-kahe jooksul on intressimäär vaikselt allapoole tulnud. Pikaajaliste ehk 20-…30-aastaste eluasemelaenude keskmine intressimäär oli eelmise aasta lõpus 1,92%.

Intressimäära vähenemise taga on mitmed tegurid. Osalt võib näha, et kohalike pankade hea töö ehk suurenemise läbi on pankadevaheline konkurents suurenenud. Selle kõrvale võib tuua üldise likviidsuse ülekülluse ehk pankade hea valmiduse laene väljastada.

Intressimäära madalal püsimist toetab jätkuvalt negatiivne euribor. Euribor oli 12.2021 keskmisena -0,545%. 01.2022 on 6 kuu euribor siiski ülespoole trüginud ja oli -0,527%. St positiivsusesse jõudmine ei tundu lähituleviku teema olevat.

Siiski võib ülikõrge inflatsiooni tingimustes öelda, et intressimäära väga soodsana püsimine on oluline küsimus, mil kinnisvaraturuosalistel tasub terav silm peal hoida.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC