Statistika: uute eluasemelaenude intressimäär püsib madalal

Tõnu Toompark, Adaur Grupp OÜ / Kinnisvarakool OÜEesti Panga andmetel oli juunikuine keskmine eluasemelaenude intressimäär 2,34%. Tegemist on viimase pooleteise aasta ühe kõrgeima näitajaga.

See siiski ei tähenda intressimäärade tõusu. Eluasemelaenude intressimäär on viimase 18 kuu jooksul kõikunud üsna kitsas koridoris 2,18 ja 2,34% vahel.

Intressimäära hoiab all negatiivne euribor. Tavapäraselt koosneb intressimäär euriborist ja riskimarginaalist. Negatiivne euribor loetakse nulliks, nii väljastatakse täna eluasemelaene sisuliselt riskimarginaaliga võrdse intressimääraga.

Valdavad prognoosid näevad ette, et olukord laenuturul lähema aasta-kahe jooksul oluliselt ei muutu. See tähendab, et selle perioodi saavad inimesed endiselt nautida soodsaid laenutingimusi.

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, marginaal, %

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, marginaal, %

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC