Statistika: eluasemelaenude intressimäär on võtnud ette kindla tee kasvule

Tõnu Toompark

Juunis 2022. a väljastatud eluasemelaenude keskmine intressimäär oli Eesti Panga andmetel 2,13%. Võrreldes aasta varasemate kuudega on keskmine intressimäär mõnevõrra kerkinud. Intressimäär jääb siiski alla aastatagusele või varajasemale perioodile.

Eluasemelaenude intressimäära tõusu tagamaa on euribori tõus. Veel jaanuaris -0,5% peal olnud 6 kuu euribor on juuniks kasvanus kuu keskmisena +0,16% peale.

Arvestades, et euribor on jätkuvalt kiires tempos ülespoole liikumas võib prognoosida, et Eesti eluasemelaenude intressimäär on jätkuvalt kerkimas.

Juba juunikuiste andmete baasilt on näha, et euriborile lisanduv intressimarginaal on mõnevõrra allapoole tulnud. Pankade riskimarginaali vähenemine võiks olla üks jätkuv tegur, mis pehmendab euribori kasvust tingitud uute eluasemelaenude intressimäärade tõusu.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika