Statistika: eluasemelaenude intressimäär on koduostja jaoks jätkuvalt soodne

Tõnu Toompark2019. aasta lõpuks keeras eluasemelaenude intressimäära kõrve otsa allapoole. Detsembrikuise eluasemelaenude intressimäär oli panga info alusel 2,42%. Kuu-paar varem oli see pisut kõrgemal ehk 2,5…2,6%.

Pikemate ehk 20-…30-aastaste eluasemelaenude intressimäär jääb püsivalt kogu laenuportfellist pisut allapoole. See oli detsembris 2,2%. 20-…30-aastaste eluasemelaenude intressimäär ongi viimastel aastatel üsna püsivalt olnud valdavalt 2,2…2,3% vahemikus.

Täna väljastatavad eluasemelaenud antakse negatiivse euribori tõttu välja sisuliselt riskimarginaali baasilt. Kui euribor peaks nulli alt positiivseks muutuma, hakkab see marginaalile lisanduma. Valdavad prognoosid on, et seda ohtu meil niipea ei ole. Detsembri kuu keskmine 6 kuu euribor oli -0,336%,

Tänaseid intressimäärasid võib pidada jätkuvalt pigem madalaks. See tähendab, et intressimäära tase pigem soosib kinnisvaraturgu ja enamasti ei ole intressimäär elamispindadega tehingute tegemise takistus.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC