Statistika: eluasemelaenude keskmine intressimäär on 2,19%

Tõnu ToomparkEesti Panga andmetel oli eluasemelaenude keskmine intressimäär 2016. aasta lõpu seisuga 2,19%. Tegemist on küll viimase 12 kuu madalaima näitajaga, kuid intressimäära muutus on kõikunud siiski üsna kitsas vahemikus.

Madalam on intressimäär pikematel laenudel. Näiteks 20-30-aastaste eluasemelaenude intressimäär oli 12/2016 2,12% ja üle 30-aastastel laenudel isegi 1,93%.

Langeva intressimäära kõrval on euribor pisut kerkinud. 12/2016 kuu keskmine 6 kuu euribor oli -0,165%, mis on viimase poole aasta kõrgeim intressimäär.

Eluasemelaenude intressimäära näol on kindlasti tegemist ühe olulise teguriga, mis aitab kinnisvaraostjatel ostuotsust kergemini langetada ja see omakorda soosib kõrget kinnisvaratehingute arvu.

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, marginaal, %

Eluasemelaenu intressimäär, euribor, marginaal, %

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

64 + = 68

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2021 Kinnisvaraõiguse ABC