Statistika: eluasemelaenude intressimäär tüürib tõususuunas

Tõnu ToomparkEluasemelaenude intressimäär oli 2017 III kvartalis Eesti Panga andmetel 2,4%. Veel aasta tagasi kõikus intressimäär 2,3% lähistel ehk eluasemelaenude kulu on tarbijate jaoks aastaga pisut kerkinud.

Mida pikemaks perioodiks on eluasemelaen väljastatud seda madalam on selle intressimäär. Näiteks 20- kuni 30-aastaste eluasemelaenude intressimäär oli septembris 2017 2,2%, mis jääb kogu eluasemelaenude portfelli keskmisest allapoole. Aasta tagasi oli 20- kuni 30-aastaste eluasemelaenude intressimäär 2,1% kandis. Nüüdseks on ka üle 30-aastaste eluasemelaenude intressimäär üle 2% tõusnud ja see oli septembris 2017. a 2,1%.

Tulevikusuunas vaadates võiks oodata eluasemelaenude intressimäära mõningat tõusu. Pankade suunast paistab tahtmine intressimäärased tõsta. Seda ei hoia ka tagasi konkurents pankade vahel. Laenuandmine soodsama intressimääraga on suurpankade käes. Väiksemate ja ehk kohaliku päritoluga pankade raha on kallimalt käes ja selle väljalaenamine toimubki kõrgema intressimääraga.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@adaur.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC