Statistika: Tallinna ehitusloa saanud eluruumide arv vähenes aastaga 49%

Tõnu Toompark2018 II kvartalis sai statistikaameti andmetel Tallinnas ehitusloa 46 elamut kokku 547 eluruumiga. Üle poole ehk 30 ehitusloa saanud elamutest olid ühepereelamud ja kaksikelamud. 16 ehitusloa saanud elamutest olid 3-…8-korruselised elamud.

2018 II kvartalis ei väljastatud ühtegi ehitusluba ridaelamutele ega 9- ja enamakorruselistele elamutele.

Ehituslubade väljastamises võrreldes aastataguse ajaga on toimunud oluline tagasiminek. Aastatagusega, mil väljastati ehitusluba 1066 eluruumile sai tänavu II kvartalis ehitusloa 49% vähem eluruume. Samaväärselt ehk 49% väiksem oli ka tänavune ehitusloa saanud eluruumide pind.

Arvestades arendusturul olevat mõõdukat optimismi võiks siiski sellist ehituslubade mahu vähenemist pidada ajutiseks kõrvalekaldeks, mitte trendi muutumiseks. Siiski ei saa kõrvale saadata kallinenud ehitushinnast, mis paneb nii mõnegi arendaja kukalt kratsima ja arendusprojekti paremate aegade ootuses edasi lükkama.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika