Statistika: Tallinna keskmise korteritehingu eest tuleb välja käia aastatagusest kaks aastapalka rohkem

Tõnu Toompark

2022 II kvartali Tallinna keskmine korteritehing oli maa-ameti andmetele tuginedes 162 200 €. Tehingute keskmine hind oli 2931 €/m².

Aastatagusega võrreldes kerkis korteritehingute keskmine ruutmeetrihind 669 € võrra ehk 30%. Keskmine korteritehing kallines mulluselt 126 100 euro pealt 36 100 euro võrra ehk 29%.

Piltlikult öeldes tuleb Tallinna keskmist korteritehingut tehes maksta tänavu kaks aastapalka rohkem kui eelmisel aastal.

Korterite ebamõistlikult kiire hinnatõusu tagamaa on olnud tänaseks otsa saanud või saamas rahatrükk ja madalal hoitud intressimäär.

Lisaks on väike osa kiires keskmiste näitajate kasvus asjaolul, et rohkem on hakatud tegema asjaõiguslepinguid uute korteritega. Tegemist on korteritega, mis 2021. a müüdi ja ehitusse läksid ning mis nüüd ehituslikult valmivad ja on notariaalsete asjaõiguslepingute sõlmimiseni jõudnud.

 

Tallinna korteritehingute keskmine hind ja keskmine maksumus

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

04.-12.10.2022 Kinnisvara täiendkoolitus