Statistika: Tallinna korteritehingud on tulnud tipust allapoole 3-12%

Tõnu Toompark

Tallinna korteritehingute statistiline hinnatipp oli 2022 IV kvartalis, mil Tallinna korteritehingute keskmine hind oli maa-ameti andmete alusel 3029 €/m². Heites pilgu korteritehingutele korterite esmakasutusaasta ehk valmimisaasta alusel, on pilt sootuks teine.

Enamikus vanuseklassides oli korteritehingute tegelik hinnatipp pigem 2022 III kvartalis. 2023 I kvartaliks on korteritehingute keskmine hind 2022 III kvartali hinnast tulnud keskeltläbi 3-12% allapoole.

Oluline on, et tehinguhindade vähenemine on üsna üldine. Hinnad liiguvad langusesuunas kõikides korterite vanuseklassides. Ainus erand on 2020. a ja selle järel valminud uuemad korterid, kus tehingute hinnakõver on ülespoole liikunud. Samas tehti 2020. a ja uuemate korterite klassis 2023 I kvartalis maa-ameti andmetel kõigest 37 tehingut. Seega on erandlik hinna liikumise suund selgitatav väga väikese valmimiga.

Teine, mis on hindade allapoole liikumise juures oluline, on et hinnalangus on aeglane ja lauge. Hinnad ei lange üksiku äkilise majandusteguri või kinnisvaramüüjate paanika tõttu. Arvestades, et kogu korterituru pakkumise maht on pigem mõõdukas, ei ole kiirenev langus peamine stsenaarium, millega turuosalised peaksid arvestama.

 

Tallinna korteritheingute keskmine hind korteri esmakasutusaasta alusel, €/m²

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

05.06.2023 Kuidas tulla toime “raske” kliendiga?