Statistika: Tallinna üürikorterite pakkumine väheneb kõikides linnaosades

Tõnu Toompark

Tallinna üürikorterite kevadine pakkumine 1800-1900 korterit on alates märtsist 2021. a vähenenud järjepidevalt 1000-1100 korterile. Üüripakkumisi jääb vähemaks ja see on üürileandjatele andnud võimaluse üürihindade mõningaks tõstmiseks.

Üürikorterite pakkumine on umbes-täpselt samas ühtlases proportsioonis vähenenud kõikides Tallinna linaosades. See on isegi imekspandav, sest oleks võinud arvata, et majutusteenusele suunatud korterid mõjutavad Kesklinna linnaosa üüripakkumist rohkem kui muudes linnaosades.

Üüripakkumise vähenemise pidu kardetavasti üürileandjate jaoks liiga pikalt ei jätku. Peatselt hakkavad üüripakkumisse tulema mullu suvel-sügisel ostetud korterid. Juba siis oli aeg, kus julgemad üüriinvestorid oste tegid. Seega ei peaks kartma, et kiiret üürihindade tõusu liiga pikalt näeme.

Arvestame aga, et oleme inflatsioonilises keskkonnas. See tähendab üsna tõenäoliselt kinnisvara väärtuse kasvu. Loogilisena käib sellega kaasas jätkuv, kuid tänavuse suve-sügisega võrreldes aeglustub üürihindade tõus.

Tallinn: üüripakkumiste arv portaalis KV.EE, tk

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

18.01.2022 Kinnisvara hindamise ABC