Statistika: Tallinna väikekorteritega tehakse pisut vähem tehinguid

Tõnu Toompark

Maa-ameti andmetel tehti 2023 II kvartalis Tallinnas 2459 korteritehingut, mis on 11% vähem kui aasta varem. Korteritehingutest suurima osa moodustasid tehingut korteritega pindalaga 41-55 m². Selliste korteritega tehti tehinguid 765 ehk 31% tehingute koguarvust. Väikekorteritega ehk korteritega kuni 30 m² tehti 2023 II kvartalis Tallinnas tehinguid 192.

Korteritehingute struktuur korterite suuruse alusel püsib läbi aastate suurte muutusteta. See tähendab, et ei saa öelda, et mingi korteriostjate sihtrühm oleks olulisel määral teistest rohkem aktiivseks või passiivseks muutunud.

Küll jääb otsides silma, et 2020. a oli kuni 30 m² korterite tehingute osakaal ligikaudu 10% tehingutest. 2023 . aastaks on väikekorterite ostjate osakaal vähenenud 8,4% peale.

Väikeste korterite ostjad on viimastel aastatel olnud sageli üüriinvestorid. Üüriinvesteeringute tegemine on 2022. a teisest poolest alates läinud keerukaks. Osalt on üüriturul olnud suur pakkumine, mis küll 2023. a suveks on vähenenud. Pakkumise lainete kõrval on intressimäär läinud üles ja muutnud üüriinvesteeringud oluliselt vähemtasuvaks. Nii on korteriostjate proportsionaalne huvi väikekorterite vastu mõnevõrra, kuid siiski mitte liiga olulisel määral vähemaks jäänud.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus