Statistika: üle poole ehitusse minevatest eluruumidest asuvad Harju maakonnas

Tõnu Toompark

Statistikaameti andmetel sai 2023 II kvartalis Eestis ehitusloa 548 elamut kokku 855 eluruumiga. Ehitust alustati 493 elamu ja 899 eluruumi puhul. Ehitusloa saanud eluruumide pindala oli koku 109 421 m² ja ehitusse läinud eluruumidel 106 616 m².

Ehitusloa saanud eluruumidest üle poole asuvad Tallinnas ja Harju maakonas. Täpsemalt moodustasid Harju maakonna ehitusloa saanutest Harjumaa elamud 48%, eluruumide arv 55 ja pindala 56% kogu Eesti mahust.

2023 II kvartalis ehitusse läinud eluruumidest oli Harjumaa proportsioon pisut suurem ehk elamute puhul 55% ja eluruumide arvu ning pindala puhul 60% kogu Eesti mahust.

Elamispindade ehituse vaatest kolmes aktiivsemas maakonnas ehk Harju, Tartu ja Pärnu maakonnas ehitusloa saanud eluruumid moodustavad kogu Eesti mahust 73% ja eluruumide arvust 82%. Ehitusse läinud elamutest 75% ja eluruumidest 86% asuvad Harju, Tartu ja Pärnu maakondades.

Statistikaameti andmetel ei ole Hiiu ja Põlva maakonnas viimase 12 aasta jooksul alustatud mitte ühegi uue korterelamu ehitamisega.

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

 

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

28.09.2023 Detailplaneeringute koostamine ja menetlemine