Statistika: üüripakkumisi jäi kuu varasemaga võrreldes vähemaks

Tõnu Toompark

Kinnisvaraportaali KV.EE andmetel pakuti 12.2022 Tallinnas üürile 2920 korterit keskmise hinnaga 13,5 €/m². Aastataguse ajaga võrreldes on korterite üüripakkumine kasvanud 40% ja keskmine hind 4,7%.

Lühemaajalises vaates on trendid aga teisitised. Alates 04.2022 alguse saanud üüripakkumiste arvu kasv paistab, et on lõpu saanud. Üle hulga aja on kuu varasemaga võrreldav üüripakkumiste arv vähenenud.

Üüripakkumiste arvu vähenemise taga võib aimata uute korterite ehitusliku valmimise kokkutõmbumist, mis omakorda toob üüripakkumisse vähem uusi kortereid.

Üürikorterite hind 13,5 €/m² on 1,2 eurot vähem kui üüripakkumiste tipphind 08.2022. Septembrist alates on üüripakkumiste keskmine hind liikunud vähenemise suuna.

Tallinna korterite üüripakkumiste arv ja keskmine hind

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

22.03.2023 Kinnisvara müügikoolitus