Statistika: Korterite üüripakkumiste arvu langus on lõppemas, üürihinnad jätkavad tõusu

Tõnu Toompark

Juba enne 2020. a saabunud koroona-.viiruse rünnakut asus Tallinna üüripakkumiste arv suurenemise teele. Koroona saabumine tõi endaga kaasa varasema aeglase pakkumise kasvu asemel kiire üürikorterite pakkumiste arvu suurenemise.

Alates 2021. a kevadest ehk aasta peale koroona tõttu kehtima hakanud eriolukorra kehtestamist asus korterite üüripakkumiste arv vähenema. Varasemast 1800-1900 üüripakkumisest jäi 2021. a sügiseks alles 800-900 ehk ligi kaks korda vähem.

2021. a novembris-detsembris näitab üüriturg märke, et üüripakkumiste arvu vähenemine hakkab lõppema. 12.2021 seisuga oli kinnisvaraportaalis KV.EE keskmiselt 1017 aktiivset korteri üüripakkumist.

Ligi kolm kvartalit kestnud üüripakkumiste arvu vähenemine on kasvatanud üürihindu. Koroona saabumisel kiirelt kukkunud üüripakkumiste hind on taastunud. 12.2021 seisuga oli portaali KV.EE üüripakkumiste keskmine hind 12,9 €/m². See on 16% kõrgemal kui aasta varem.

Tallinna korterite üüripakkumiste arv ja keskmine hind kinnisvaraportaalis KV.EE

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

31.01.2023 Üürikoolitus