Statistika: korterite müügipakkumiste arv suureneb, kuid on kaugel kriitilisest mahust

Tõnu Toompark

11.2022 oli Tallinna korterite müügipakkumiste arv kinnisvaraportaali KV.EE andmetel 5283. Aastataguse ajaga võrreldes on kortereid müüki lisandunud 59%.

Korterite müügipakkumiste arv on alates aasta alguse põhjast järjest suurenenud. Pakkumiste suurenemise tempot võib nimetada kiireks. 

Korteripakkumiste müüki lisandumine paneb olulise surve elamispindade hindadele. Nii on korteripakkumiste hinnad suvisest tipust 3505 €/m² tulnud mõnevõrra allapoole. Novembrikuine Tallinna korteripakkumiste keskmine hind portaalis KV.EE oli 3404 €/m² ehk tipust napi 3% allpool.

Elamispindade müügipakkumiste arv on suurenenud olulisel määral. Siiski ei saa pakkumiste arvu ajaloolise keskmisega kõrvutades väga suureks pidada.

Pika perioodi keskmine Tallinna korteripakkumiste keskmine arv on olnud ~7000 pakkumist. Sellest jääme oluliselt allapoole. Samuti jääme oluliselt alla 2008.-2009. a korteripakkumiste arvule. Toona otsis ostjat 9000-10000 korteri müügipakkumist.

Tänasest alla ajaloolise keskmise jäävast korterite müügipakkumiste arvust väiks järeldada, et meil ei ole turul kriitiliselt Tallinna korterite müügipakkumiste arv ja keskmine hind ning ostu-müügitehingute keskmine hindsuurt pakkumiste mahtu, mis võiks endaga kaasa tuua 2008.-2009. aastatele analoogse hinnalaviini.

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

13.06.2023 Kinnisvaraturu ülevaade 2023 II kvartal