Statistika: Tallinna üüripakkumises on kõige enam vähenenud ühetoaliste korterite pakkumine

Tõnu Toompark

Tallinna üürikorterite pakkumine on liikunud languse suunas. Veel kevadisest 1800-1900 üürikorteri pakkumise asemel on neid sügiseks alles jäänud kõigest tuhatkond. Seda võiks pidada mõistlikuks üüripakkumiste mahuks. Ka enne üüriturgu tõsiselt raputanud koroona-viiruse saabumist oli 2019. aastal Tallinnas pakkumisel keskeltläbi 900-1000 üürikorterit.

Üürikorterite pakkumiste arv on vähenenud kõikides Tallinna linnaosades. Samuti on vähemaks jäänud erineva tubade arvuga kortereid.

Teistest proportsionaalselt pisut enam on vähemaks jäänud ühetoaliste korterite üüripakkumisi. Enam-vähem sama määra võrra on vähenenud kahe- ja kolmetoaliste korterite üüripakkumiste arv.

Kõige vähem on vähenenud neljatoaliste üürikorterite pakkumiste arv. Suuremate ehk nelja- ja enamatoaliste korterite üüripakkumiste arv on olnud koroonast ja kaasnevast majandussegadusest olnud vähem mõjutatud.

Tallinn: üüripakkumiste arv portaalis KV.EE, tk

 

Kõigi graafikute vaatamiseks kliki siin: KINNISVARATURG GRAAFIKUTES!

Soovid nõustamist siin kommentaaris toodud või muudel kinnisvaravaldkonna teemadel? Kontakteeru palun +372 525 9703 või tonu@toompark.ee (Tõnu Toompark).

Tõnu Toompark on Adaur Grupp OÜ ja Kinnisvarakool OÜ juhatuse liige ning Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Omanike Keskliidu juhatuse liige.

Adaur Grupp OÜ

Kinnisvarakool

Eesti Omanike Keskliit / EOKL

Eesti Kinnisvarafirmade Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

71 − = 64

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2021 Ärikinnisvara vahendamine