Uuring: kinnisvaraekspertide hinnangul jäävad korterite hinnad püsima

1Partner Kinnisvara1Partner viis Eesti suuremate kinnisvarabüroode ekspertide hulgas käbi uuringu, mille kohaselt prognoosib 85 protsenti vastanutest, et Tallinna korterite on selle aasta lõpus mullusega samal tasemel või alla kümne protsendi madalamad.

Üheksa kinnisvarabüroo ekspertidest 51,5 protsenti prognoosis, et Tallinna korteri keskmine ruutmeeter maksab aasta lõpus alla 2000 euro ning 48,5%, et on 2000 eurost kõrgem.

1Partner juhi Martin Vahteri sõnul on tehinguarvud kevadest järk-järgult tõusnud, kuid päris koroonaeelsele tasemele jõudmine võtab veel aega. “Ostjaid on küll turul praegu vähem, aga ei mina, ega ka teised Eesti eksperdid üldiselt kinnisvaras musti stsenaariume ei näe. Vähemalt suuremates tõmbekeskustes tuleb täielik taastumine eelmistest kriisidest märksa kiiremini,” ütles Vahter.

Uuringus osalenud kinnisvarabüroo ekspertidest 36 protsenti arvas, et tehinguarvud taastuvad järgmise aasta ning sama palju, et mahud on taastunud 2022. aasta lõpuks. 15 protsendi vastanute hinnangul taastub tehingute arv juba käesoleva aasta lõpuks.

Uuringu kohaselt arvas 55 protsenti kinnisvarasektori töötajatest, et võrreldes eelmise aasta detsembriga langeb Tallinna korteri ruutmeetri keskmine käesoleva aasta lõpuks kuni kümme protsenti. 30 protsenti arvas, et jäävad mullu detsembriga (2153 eurot ruutmeeter) samale tasemele.

Eksperdid prognoosivad, et Tallinna linnaosadest võivad langeda tõenäolisemalt Lasnamäel (24% vastanutest) ning Vanalinnas (15% vastanutest). Piirkondadest ennustatakse aga võimalikku tõusu kõige rohkem Koplisse (18,2% vastanutest).

2020. aasta juulis läbiviidud küsitluses osales 33 eksperti Eesti suurematest kinnisvarafirmadest 1Partner, Laam, Arco Vara, Pindi, Ober Haus, CKE, LVM, Domus, Remax, Uus Maa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 5 = 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest