Uute korterite arendamine tõstaks Nõmme korterituru aktiivsust

Hiiu Lõvi ParkNõmme linnaosa on uue otsijaid köitnud alati männimetsa ja uhkete eramutega. Siiski asub piirkonnas üksjagu korterelamuid. Viimase näitena uuest Nõmme korterelamust võime tuua Andres Alveri projekteeritud ja Hiiu-Suurtüki 4 elamu, mis valmib 2012. a. aprillis.

Maa-ameti andmetele tuginedes tehti Nõmme linnaosas 2012. a. I kvartalis 52 korteritehingut, mis on viimase kolme aasta keskmine näitaja. See näitaja on eelmisest aastast 16% kõrgemal, mil korteritehinguid tehti Nõmmel 45. Korteritehingutest kolmandik ehk 18 tehakse Männikul. 6 tehingut toimus tavapäraselt märksa aktiivsemas Pääsküla asumis. Nõmme asumis tehti 2012. a. esimeses kvartalis tehinguid 13.

Portaali KV.EE andmete alusel oli Nõmmel märtsi kuus pakkuda keskmiselt 464 korterit. Korterite on püsinud stabiilsena laskmata end liigselt häirida soojal suvel või karmil võlakriisil. Viimaste kuude jooksul on korterite pakkumine siiski õige pisut vähenenud.

Uute ja vanade korterite keskmine tehinguhind on 2012. a. I kvartalis andmete baasil 1014 €/m². Männiku korterite tehinguhind on seejuures 700 €/m². Nõmme asumi keskmine hind on kõrgem – 1 552 €/m².

Nii pakkumisi, kui tehinguid on Nõmmel suhteliselt vähe. Uusi pakkumisi lisandub vaevaliselt. Pakkumiste suurenemiseks ning tehingute arvu kasvatamiseks oleks Nõmme linnaosas vaja aktiivsemat uute korterite arenduse aktiivsust. See tooks turule uued inimesed ja elavdaks kinnisvarakäivet.

Pakkumisel olevatest korteritest suurusjärk 70 on uued korterid. Uute korterite hinnaskaala jääb valdavalt vahemikku 1500-2000 €/m², kuid on ka kõrgema hinnaga pakkumisi.

Viimane uus märkimistvääriv Nõmme elamuprojekt on Andres Alveri projekteeritud korterelamu aadressil Hiiu-Suurtüki 4, mida aktiivselt veel ei müüda. Rohkem uusi ja koduotsijate valikuvõimalust arvestatavalt laiendavaid projekte hetkel Nõmme linnaosas tulekul ei ole.

Hiiu-Suurtüki 4 projekti näol on tegemist luksuslikkusele kalduva elamuga, kus kunagise Nõmme linna garnisoni territooriumil pakutakse eeskujuliku siseviimistlusega suuri kortereid. Omapärase detailina võiks märkida, et sealsed korteriostjad saavad korteriga koos kaasa hoones asuva jõusaali ja mini-spaa.

Tänased märgid ei näita, et Nõmme korteriturg oleks aktiivsemaks muutumas. Täiendavatest uutest korteriprojektidest on siin-seal räägitud, kuid ehitustegevuseni veel jõutud ei ole. Seega on raske prognoosida, miks korteritehinguid peaks Nõmmele oluliselt juurde tulema.

Nõmme korteriturg elab vaikset elu ilma suuremate hüpeteta ühes või teises suunas. Korterite ja hinnatasemed on stabiilsed. Samuti pole siiani suuri laineid löönud uued turule tulnud korterelamute projektid. Nõmme piirkonna korterituru aktiivsus võiks oluliselt elavneda, kui müüki lisanduks mõni uus korterelamuprojekt.

Nõmme linnaosa asumite korteritehingute arv

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC