Uute korterite hinnad on teinud Tallinnas järsu hüppe

Tallinnas on uute korterite teinud viimase paari kuu jooksul nõudluse survel suure hüppe üles, väljaspool kesklinna on saavutatud hiljutine kesklinna tase, kirjutab .

Näiteks plaanib lähikuudel alustada Stroomi ranna lähedal 405 korteriga elamukvartali rajamist, kus kolmetoalise korteri eest küsitakse kuni 1,7 miljonit krooni. See võrdub Tallinna lähedase uue või hinnaga.

Veel mõne aja eest oli võimalik osta kesklinna lähistel ruutmeetrihinnaga alla 17.000 krooni, praeguseks on kerkinud ka linnasüdamest kaugemal asuvate korterite ruutmeetrihinnad üle 20.000 krooni.

Kesklinnas ja Kadriorus ehitatavate majade puhul ei peeta paljuks küsida ka 30.000-kroonist ruutmeetrihinda.

Üsna üksmeelsed on kõik kinnisvaraarendajad selles, et vanalinna, kesklinna ja Kadrioru hinnad veavad endaga kaasa ka teiste piirkondade omi.

nõukogu esimees Alvar Ild peab uute korterite kiire hinnatõusu mootoriks Tallinnas pakkumist ületavat nõudlust.

Ild peab Tallinnas kujunenud olukorda hüsteeriliseks ning viitab tendentsile, et kallimaid kortereid ostetakse investeeringuks ja odavamaid oma tarbeks.

Nõudlust peab oluliseks hinnatõusu mõjutajaks ka YIT Ehituse kinnisvaraosakonna müügijuht , kuid samas on tema hinnangul selles suur roll ka ehitusmaterjalide hinna kasvul.

Artikkel ilmus 08/08/2005 väljaandes .ee.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC