1Partner: Mitut ärikinnisvara sektorit ootab tänavu ees tõus

1Partner1Partner Kommertskinnisvara juhi Kirill Viguli sõnul on tänavu oodata mitme ärikinnisvara sektori tõusu, kuid on ka paar valdkonda, kelle äri on jätkuvalt keeruline.

Kirill Viguli kinnitusel tuleb tänavune aasta Tallinna ärikinnisvara valdkonnale mullusest parem ja lootusrikkam. „Pikas perspektiivis koonduvad inimesed ja äri järjest enam Tallinna ja paari teise tõmbekeskusesse, kus nõudlus kasvab,“ lisas Vigul.

Kirill Viguli sõnul tuleb see aasta kõige stabiilsem lao- ja tootmishoonete sektorile. „E-kaubanduse buumi tõttu ladude hinnad püsivad ning nõudlus pigem kasvab. Samuti ehitatakse uusi laopindasid juurde,“ ütles Vigul.

„Tallinna büroode konkurents ja vakants tänavu aga pigem kasvab. Hästi nõutud ja hinnas on väikesed, 50-100–ruutmeetrised uued büroopinnad. Kuna osad ettevõtted tõmbavad pigem kontoreid koomale, siis võtab suure, enam kui 500-ruutmeetrise büroo üürniku leidmine kauem aega. Samuti läheb koos uute kontorihoonete valmimisega raskeks vanematel B- ja C- klassi büroodel, mis peavad konkurentsis püsimiseks kas kvaliteeti tõstma või hinda langetama,“ rääkis kinnisvaraekspert.

Kirill Viguli kinnitusel läheb tänavu jätkuvalt väga hästi suurtel jaekettidel, mis otsivad pidevalt võimalusi laienemiseks. „Seetõttu on ka heas asukohas ärimaa kruntide osas suur nõudlus ning pigem pole suurt midagi osta. Jaeketid teevad headele kruntidele isegi ülepakkumisi,“ rääkis Vigul.

„Kaubanduskeskustes kasvab üürnike hoidmise ja leidmise osas aga konkurents, sest nii meditsiinikriis kui e-kaubanduse tõus ikkagi mõjutavad mitte-esmatarbekaupade müüki. Näiteks rõivapoodide toodete järgi on kodukontoris väiksem nõudlus,“ ütles Vigul.

„Meelelahutus- ,toitlustus- ja majutusasutused on praegu selgelt kehvemas seisus. Kindlasti läheb ka neil suvepoole kergemaks, kui vaktsiinide mõju jõuab laiemalt ühiskonda ning inimesed tulevad jälle kodust välja,“ lisas Vigul.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC