Büroopindadeturul konkurents kasvab

Tänane büroopindade turg on faasis, kus pakutava pinna suur hulk nõuab maakleritelt märkimisväärset professionaalsust. Professionaalsus tähendab maaklerite jaoks siin kontekstis klientide (üürileandja ja üürilevõtja) vajaduste hoomamist, valmidust neid täpsustada. Seda kõike selleks, et õige üürileandja leiaks õige üürilevõtja ja et võiks tekkida pikaajaline ärisuhe.

Maaklerite professionaalsus tähendab ka seda, et üüripinna otsija peab maakleri abil leidma asukoha, kus klient arvab teda olevat ning kus kliendi soove parimal võimalikul viisil rahuldada saab. Üürileandjad peavad pakkumisel olevate pindade puhul ilmutama paindlikust, et konkurentsis püsida.

Kontoriruumide üürihinnad püsivad suhteliselt stabiilsed. Suuri muutusi ühes või teises suunas ei ole. Siiski mõjutab iga valmiv või juba isegi planeeritav büroohoone turutasakaalu ning annab tugevamaid trumpe üürilevõtjate kätte. Võimalikud väikesemastaabilised hinna- ja vakantsusmäära muutused puudutavad peamiselt A+ ja A kvaliteediklassi jäävaid büroohooneid. Madalama kvaliteediga büroode turul hinnamuutusi ei ole.

Oluline edutegur büroohoone väljaüürimise juures on piisav arv parkimiskohti nii hoone üürilevõtjate kui klientide jaoks. Parkimiskohtade puudumine jätab kontoriruumid tühjaks.

Perspektiivne ühinemine Euroopa Liiduga ei tähenda hinnahüpet ei üürimääradele ega büroode ostu-müügihindadele. Kinnisvaraäri jääb endiselt lokaalseks ning siinsed hinnad sõltuvad eelkõige Eesti riigi majanduse jätkusuutlikkusest. Euroopa Liit loodetavasti annab jätkusuutlikkusele oma toe. Seega võib arvata, et juba tänasel päeval olevad kinnisvarahinnad, kuhu on ELiga ühinemine sisse programmeeritud, saavad tugevama baasi, millele toetuda.

Prognoosida võib enamate klientide pöördumist esmalt maaklerite poole. Siin on eeskätt tegemist üürilevõtjatega, kes ei ole veel teadvustanud, et äripindade üürivahendusteenuse eest maksab üürileandja. Teisest küljest aitab maakler anda üürikonsultatsiooni hinnatasemete, turutrendide ja asukohavaliku kohta, mis võivad luua üürilevõtja äri edukuse vundamendi.

Tallinna büroopindade üürihinnad, kr/m²

A+
A
B
C
Vanalinn
100-140
60-90
Kesklinn
180-250
140-170
110-150
60-90
Kesklinna ümbrus
140-160
110-150
90-110
60-90
Äärelinnad
100
80-100
40-70
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal