Ekspert: riskid püsivad ka kinnisvaraturul

Kinnisvaraeksperdi Tõnu Toomparki sõnul püsivad kinnisvaraturul maailmamajandusest tulenevad riskid, mistõttu pole välistatud, et hinnad võivad veelgi langeda.

Toompark rääkis -i venekeelsele portaalile, et üldiselt on ostmiseks praegu hea aeg, kuid ka riskid pole kadunud. Tänane hinnatase suhteliselt madalal – 2007. aasta tipust on korterite hinnad kukkunud ligi kaks korda.

“Nüüd on hinnad pisut ülespoole tagasi liikunud, kuid need püsivad siiski mõistlikult kättesaadaval tasemel,” rääkis Toompark.

Kinnisvaraostu soosivad ka madalad intressid – eluasemelaenude puhul on see viimaste kvartalite jooksul püsinud jooksvalt 3,3-3,5 protsendi juures. Euribor püsib seejuures madalal ning peaks prognooside järgi langema veelgi.

Samuti toetab laenamist keskmisest kõrgema inflatsiooniga lähitulevik, mis hõlbustab selle tagasimaksmist.

Samas rõhutas Toompark, et ostes ei tohiks siiski mööda vaadata riskidest, mis tulenevad peamiselt mujal maailmas, mitte Eestis toimuvast.

“Tänane segadus ja maailma majanduses võib tähendada uut kriisi põhja ning raskusi kõikides elu sektorites. Töö ja sissetuleku kaotus võivad laenuvõtjast teha ebameeldivalt kohtutäituri “äripartneri”,” ütles ta.

“Kui majanduskriis peaks süvenema, siis on oht, et võib kaotada väärtust ning seda ei õnnestu lähiaastatel vajadusel ostuhinnale samaväärse summa eest müüa. 5-7-aastases perspektiivis siiski seda ohtu karta ei tohiks olla, et korteri võimalik müügihind tänasele ostuhinnale alla jääb,” sõnas Toompark.

Oliver Kahu

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC