EPL: YIT Ehitus alustas Tallinna Noole tänava elamu korterite müüki

AS-i YIT Ehitus poolt rekonstrueeritavas Noole tänav 8 äri-ja elumajas on 11 büroopinda ja 42 korterit.

„Kalamaja piirkond on miljööväärtuslik ning väga kiirelt arenev,” lausus AS-i YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk. „Kalamaja on väga kodune ja rahulik elurajoon: väikesed majad ning roheline ümbrus. Samas on kesklinn vaid mõne minuti kaugusel. Lähedal asuvad Kungla park, kaugel ei ole ka lasteaed ja kool. YIT Ehitusel on plaanis tulevikus rajada samasse piirkonda veel paarsada korterit.”

„Noole tänava hoone on väga omapärase arhitektuurse lahendusega,” ütles AS-i YIT Ehitus kinnisvaraosakonna müügijuht Tõnu Toompark. „Arhitektuuribüroo Eek & Mutso poolt projekteeritud hoone on 3-4 korruseline ning see on rajatud muinsuskaitse all olevatele paekivimüüridele. Ehitise esimesele korrusele on planeeritud 11 büroopinda ja 6 korterit, 2.-4. korrusele rajatakse vaid korterid. Elanike autodele on planeeritud 63 parkimiskohta – 46 kohta garaažis ja 17 väliparklas.”

AS-i YIT Ehitus kinnisvaraosakonna müügijuhi Tõnu Toomparki sõnul on Noole tänava korterid 1-5 toalised ning kõikidel korteritel on erinevad planeeringud. Korterid on suuruses 28,1-139,8m² ning nende müügihinnad on vahemikus 30 000 – 45 000 krooni ruutmeeter. Paljud korterid on projekteeritud läbi kahe korruse ning enamike korterite juurde kuulub terrass (suurim nendest on 90m²). Kõikide korterite juurde kuulub panipaik.

Hoone valmib selle aasta sügiseks.

Detsembri lõpus lansseeris YIT Ehitus erakliendile suunatud kaubamärgi YIT Kodu, mis koondab enda alla kõik elamuarenduse protsessid – elukeskkonna kujundamise, hoonete projekteerimise, ehitamise ja ostuprotsessi läbiviimise, teatas ettevõte.

Artikli autor on Riina Kallas. Artikkel ilmus 05/02/2007 ajalehes Eesti Päevaleht.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika