EstateGuru: Miks kaasavad laenuvõtjad raha intressiga 11% aastas?

EstateguruIga ettevõtja ja kinnisvaraarendaja otsib võimalusi säästa raha ja saada rohkem kasumit, seega tekib küsimus: Miks on laenuvõtjad, kes otsivad parimat kvaliteeti madalaima hinna eest, nõus võtma laenu 11% aastaintressiga?

Vastus ei saa olla ühemõtteline, kuna ühisrahastuse kaudu laenu võttes tuleb arvesse võtta mitmeid kaasnevaid eeliseid.

1) Kiirus

Traditsioonilisi finantseerimismeetodeid kasutades ei saa kinnisvaraarendajad tihti soovitud tulemusi vajaliku ajaga. Pangad teevad otsuseid aeglaselt ning periood taotluse esitamisest rahastuse saamiseni võib võtta 4-6 kuud. Samaaegselt annavad ühisrahastusplatvormid esialgse pakkumise kõigest 24 tunni jooksul taotluse esitamisest ja raha jõuab arendaja kontole keskmiselt kahe nädala jooksul. Arendajad kasutavad sellist varianti eelkõige „sillana“ – samal ajal kui pank alles mõtleb, on võimalik juba projektiga alustada.

2) Laenu periood

Kaaludes võimalust kasutada ühisrahastusplatvorme peab võtma arvesse asjaolu, et tegemist on lühiajalise lahendusega kinnisvara müügiperioodiks/arendusperioodiks või sildlaenuga selleks, et projekti vältel saada pikaajaline rahastus mujalt. Kogu laenuperioodi vältel säilib laenuvõtjal võimalus tagastada kaasatud vahendid investoritele kohe kui ilmneb soodsam ja pikema perspektiiviga lahendus. See tähendab, et kui rahastust kasutati 6 kuud ja 6 päeva, siis intressimakse tehakse täpselt 6 kuu ja 6 päeva eest.

3) Puuduvad kuumaksed

Veel üks ühisrahastuse pakutav eelis ettevõtjate ja kinnisvaraarendajate jaoks on võimalus tasuda nii intressid kui ka põhiosa laenuperioodi lõpus – võimalus, mida pangad standardtingimustel ei paku. Seetõttu saab arendaja keskenduda projektile ning tagastada EstateGuru laen koos intressidega investoritele ka perioodi lõpus, näiteks arenduse müügist tulevatest tuludest või pikaajalise laenuga refinantseerides.

4) Lisanduv turundus

Kui kalliks osutub tavaliselt arendajatele projekti turundamine meedias ning kui efektiivselt on võimalik jõuda inimesteni, kes huvituvad kinnisvarast? EstateGuru platvormil on registreeritud üle 13 000 kinnisvarahuvilise investori erinevatest riikidest. Seega on turundus võimalikele ostjatele garanteeritud!

5) Kommunikatsioon ja teadmised

Partner, kes mõistab Sinu äri ning näeb projekti just nagu Sina kõlab ju imeliselt? Vähem bürokraatiat, rohkem äri – meie eesmärk on anda EstateGuru klientidele maksimaalselt aega projekti arendamiseks, mitte paberimajanduse vormistamiseks.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika