2026. aasta esimesed üheksa kuud on Hepsori jaoks olnud aktiivse arendustegevuse ja mahukate investeeringute periood. Kontsern on jõudnud investeerimistsükli kõige kapitalimahukamasse etappi, mida peegeldab bilansimahu aastane 44%-line kasv. 2025. aastal alanud uus ja senisest mahukam investeerimistsükkel loob tugeva aluse kontserni edasisele arengule. Tehtud investeeringute tulemused hakkavad järk-järgult kajastuma kontserni finantstulemustes alates 2026. aasta neljandast kvartalist, mil arendusprojektid jõuavad realiseerimisfaasi.
Aruandeperioodi finantstulemusi mõjutas eelkõige müügiks valmis korterite väike jääk. Alustasime aastat 28 valmis korteriga ning tänaseks on neist müümata veel üks korter. Aruande avaldamise ajaks on Hepsor alustanud Tallinnas, Manufaktuuri kvartalis asuva M12- nimelise arendusprojekti korterite üleandmist, mis tähistab ligi kaheaastase perioodi lõppu, mil kontsernil Eestis uusi kortermaju ei valminud.
Hepsori arendusportfelli potentsiaalne müügitulu ulatus 30. septembri 2026 seisuga 535 miljoni euroni (30.09.2025: 385 miljonit eurot), millest 86% (30.09.2025: 82%) moodustas elukondlik kinnisvara ja 14% (30.09.2025: 18%) ärikinnisvara.
Kontserni 2026. aasta esimese üheksa kuu müügitulu oli 7,6 miljonit eurot (9 kuud 2025: 30,9 miljonit eurot) ja aruandeaasta kolmanda kvartali müügitulu oli 1,3 miljonit eurot (III kvartal 2025: 8,8 miljonit eurot).
Aruandeaasta üheksa kuu puhaskahjum oli 3,2 miljonit eurot (9 kuud 2025: puhaskasum 1,5 miljonit eurot), millest emaettevõtte omanike puhaskahjum oli 2,9 miljonit eurot (9 kuud 2025: puhaskasum 0,9 miljonit eurot).
Kontserni kolmanda kvartali puhaskahjum oli 1,0 miljonit eurot (III kvartal 2025: puhaskasum 1,2 miljonit eurot), millest emaettevõtte omanike kahjumiks kujunes 1,0 miljonit eurot (III kvartal 2025: puhaskasum 1,1 miljonit eurot).
Kontserni bilansimaht on aastaga kasvanud 44% ulatudes seisuga 30.09.2026 – 116,0 miljoni euroni (30.09.2025: 80,7 miljonit eurot).
Septembris viis Hepsor 20 miljoni euro suuruse võlakirjaprogrammi raames läbi teise avaliku emissiooni, milles 974 investorit märkisid võlakirju 7,1 miljoni euro väärtuses. Pakkumise esialgne maht märgiti 2,4-kordselt üle ning suure huvi tõttu suurendati emissiooni mahtu 3 miljonilt 5 miljoni euroni.
Ehituses ja müügis olevad arendusprojektid
2026. aasta esimesel üheksal kuul sõlmis kontsern võla- ja asjaõiguslepingute alusel 175 korteri esmamüüki koguväärtusega 34,5 miljonit eurot, mis on vastavalt 31% ja 27% enam kui aasta varem (9 kuud 2025: 134 korterit ja 27,1 miljonit eurot).
Aruandekvartali lõpu seisuga ulatus nelja kvartali keskmine esmamüükide maht 10,8 miljoni euroni (30.09.2025: 8,6 miljonit eurot), kasvades aastaga 26%.
30.09.2026 seisuga oli kontsernil eelmüügis ja müügis 7 elukondlikku arendusprojekti (30.09.2025: 9 elukondlikku arendusprojekti), millest üks oli valminud ning kuus ehituses.
Kontsernil on ehituses 548 korterit (30.09.2025: 374), millest 289 korterit Eestis (30.09.2025: 201) ja 259 korterit Lätis (30.09.2025: 173).
Ärikinnisvara
Seisuga 30.09.2026 on Hepsori valmis ärikinnisvara portfellist, mis koosneb neljast projektist kogumahuga 16 678 m², üürilepingutega kaetud 92% üüritavast pinnast.
SIA „Riga Properties 4“ osanikud otsustasid loobuda kavandatud ärikinnisvaraprojekti arendamisest ning panna ettevõttele kuuluvad kinnistud müüki. Otsuse tegemisel lähtuti ärikinnisvaraturu praegusest nõudlusest ja projekti arendusväljavaadetest.
Kanada arendusprojektid
2026. aasta kolmas kvartal oli Hepsori Kanada arendusprojektide jaoks oluline. Toronto linnavolikogu otsustega jõustusid ehitusõigused kahes arendusprojektis – Isabella ja Elysium Glenavy.
Isabella arendusprojektis on võimalik rajada ligikaudu 46 000 m² ehitusmahuga 70-korruseline üürikortermaja ning Elysium Glenavy projektis ligikaudu 26 500 m² ehitusmahuga 36-korruseline üürikortermaja.
Koos 2025. aastal ehitusõiguse saanud Weston Roadi projektiga on Hepsori viiest Kanada arendusprojektist kolmes saavutatud kavandatud ehitusmaht.
Tulevikuvaade
2026. aasta neljandas kvartalis on kavandatud kahe elukondliku arendusprojekti valmimine: Tallinnas Manufaktuuri 12 aadressil asuv 49 korteriga M12 arendusprojekt ning Riias 103 korteriga 360° Dzelzavas Residences arendusprojekt. Kokku valmib kahes projektis 152 uut korterit, millest 30. septembri seisuga oli võlaõiguslepingutega müüdud 75 korterit.
Käesoleva aasta viimases kvartalis keskendume eelkõige ehituses olevate arendusprojektide valmimisele, korterite müügile ning uute projektide ettevalmistamisele.
Eestis on olulisel kohal Manufaktuuri kvartali arendustegevuse jätkamine ja Paevälja kvartali esimese etapi ehitus. Neljandas kvartalis on kavandatud Rae vallas aadressil Vana-Tartu mnt 49 Veski Keskuse arendusprojekti ehituse algus. Veski Keskusesse on planeeritud 3 551 m² üüritavat pinda, millest 96% on üürilepingutega kaetud.
Lätis jätkame mitme uue elukondliku arendusprojekti ettevalmistamist ja elluviimist. 2026. aastal on kavas alustada ehitust Riias aadressil Starta 17 asuva arendusprojekti esimeses etapis, mille käigus valmib 84 korterit.
Konsolideeritud finantsseisundi aruanne
| tuhandetes eurodes | 30.09.2026 | 31.12.2025 | 30.09.2025 |
| Varad | |||
| Käibevarad | |||
| Raha ja raha ekvivalendid | 7 410 | 3 821 | 1 867 |
| Lühiajalised finantsinvesteeringud | 50 | 0 | 0 |
| Nõuded ja ettemaksed | 1 879 | 1 807 | 1 796 |
| Lühiajalised laenunõuded | 425 | 0 | 0 |
| Varud | 76 628 | 58 938 | 53 994 |
| Käibevarad kokku | 86 392 | 64 566 | 57 657 |
| Põhivarad | |||
| Materiaalne põhivara | 208 | 260 | 274 |
| Immateriaalne põhivara | 0 | 0 | 1 |
| Kinnisvarainvesteering | 11 820 | 11 820 | 7 980 |
| Finantsinvesteeringud | 9 078 | 7 837 | 7 550 |
| Investeeringud ühisettevõtetesse | 451 | 26 | 1 |
| Pikaajalised laenunõuded | 6 651 | 6 521 | 6 572 |
| Muud pikaajalised nõuded | 1 351 | 805 | 631 |
| Põhivarad kokku | 29 559 | 27 269 | 23 009 |
| Varad kokku | 115 951 | 91 835 | 80 666 |
| Kohustised ja omakapital | |||
| Lühiajalised kohustised | |||
| Lühiajalised laenukohustised | 1 617 | 5 687 | 8 192 |
| Lühiajalised rendikohustised | 12 | 50 | 13 |
| Ettemaksed klientidelt | 4 530 | 1 544 | 1 211 |
| Võlad tarnijatele ja muud võlad | 7 973 | 6 832 | 5 255 |
| Lühiajalised kohustised kokku | 14 132 | 14 113 | 14 671 |
| Pikaajalised kohustised | |||
| Pikaajalised laenukohustised | 67 917 | 42 060 | 36 720 |
| Pikaajalised rendikohustised | 112 | 112 | 162 |
| Muud pikaajalised kohustised | 9 213 | 8 472 | 7 500 |
| Pikaajalised kohustised kokku | 77 242 | 50 644 | 44 382 |
| Kohustised kokku | 91 374 | 64 757 | 59 053 |
| Omakapital | |||
| Aktsiakapital | 3 913 | 3 913 | 3 913 |
| Ülekurss | 8 917 | 8 917 | 8 917 |
| Reservkapital | 385 | 385 | 385 |
| Jaotamata kasum | 11 362 | 13 863 | 8 398 |
| Omakapital kokku | 24 577 | 27 078 | 21 613 |
| sh emaettevõtte omanikele kuuluv omakapital kokku | 16 999 | 20 858 | 21 323 |
| sh vähemusosanikele kuuluv omakapital kokku | 7 578 | 6 220 | 290 |
| Kohustised ja omakapital kokku | 115 951 | 91 835 | 80 666 |
Konsolideeritud koondkasumi aruanne
| tuhandetes eurodes | 9 kuud 2026 | 9 kuud 2025 | III kvartal 2026 | III kvartal 2025 |
| Müügitulu | 7 568 | 30 888 | 1 344 | 8 825 |
| Müüdud kaupade ja teenuste kulu (-) | -6 766 | -25 946 | -958 | -6 743 |
| Brutokasum | 802 | 4 942 | 386 | 2 082 |
| Turustuskulud (-) | -799 | -676 | -303 | -228 |
| Üldhalduskulud (-) | -1 420 | -1 356 | -559 | -438 |
| Muud äritulud | 44 | 314 | 27 | 232 |
| Muud ärikulud (-) | -50 | -211 | -15 | -45 |
| Ärikasum/-kahjum | -1 423 | 3 013 | -464 | 1 603 |
| Finantstulud | 616 | 322 | 248 | 165 |
| Finantskulud (-) | -2 048 | -1 527 | -751 | -525 |
| Kasum enne tulumaksu | -2 855 | 1 808 | -967 | 1 243 |
| Tulumaks | -323 | -283 | -1 | 0 |
| Aruandeperioodi puhaskasum | -3 178 | 1 525 | -968 | 1 243 |
| Emaettevõtte omanikele kuuluv osa puhaskasumis/-kahjumis | -2 878 | 937 | -962 | 1 133 |
| Vähemusosalusele kuuluv osa puhaskasumis/-kahjumis | -300 | 588 | -6 | 110 |
| Koondkasum/-kahjum | ||||
| Omanikuvahetusega seotud muutused | -137 | -81 | -353 | -81 |
| Vähemusosaluse varjatud tuletisinstrumentide väärtuse muutus | -98 | -534 | -59 | -106 |
| Valuutakursi vahed välisettevõtete ümberarvestusel | -12 | -375 | 29 | -83 |
| Aruandeperioodi muu koondkasum kokku | -247 | -990 | -383 | -270 |
| Emaettevõtte omanikele kuuluv osa muu koondkasumis/-kahjumis | 75 | 418 | 65 | 759 |
| Vähemusosalusele kuuluv osa koondkasumis | -322 | -1 408 | -448 | -1 029 |
| Aruandeperioodi koondkasum kokku | -3 425 | 535 | -1 351 | 973 |
| Emaettevõtte omanikele kuuluv osa koondkasumis/-kahjumis | -2 803 | 1 355 | -897 | 1 892 |
| Vähemusosalusele kuuluv osa koondkasumis/-kahjumis | -622 | -820 | -454 | -919 |
| Kasum aktsia kohta | ||||
| Tava (eurot aktsia kohta) | -0,74 | 0,24 | -0,46 | 0,29 |
| Lahustatud (eurot aktsia kohta) | -0,74 | 0,24 | -0,46 | 0,29 |
Täispika 2026. aasta III kvartali ja 9 kuu konsolideeritud auditeerimata vahearuandega saab tutvuda Hepsori kodulehel: https://hepsor.ee/investorile/













