KV.EE: Kas majade turg saab 2016. aastal hoo sisse?

Kinnisvaraportaal KV.EETallinna majade pakkumine on viimase viie aasta jooksul muutunud üsna stabiilselt. Kuu keskmisena on portaalis KV.EE pakkumises 800-1000 maja. Tehinguid hoonestatud elamumaa kinnisvaraga on -ameti andmetel viimasel kolmel aastal tehtud keskmiselt 380 tehingut aastas.

„Olukorras, kus korterite hinnad on üsnagi kõrgele kerkinud, võiks koduotsijatel olla soodne aeg suunata tähelepanu korteriturult ühepereelamute sektorisse,“ leidis portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Majade müüjate ootused on viimase aasta jooksul portaali KV.EE pakkumishindade alusel üsnagi paigal. Tallinna majade keskmine on suurusjärgus 1300 €/m², mis on umbes-täpselt sama palju kui aasta tagasi.

„Olukorras, kus majade hinnad pole kaugeltki kerkinud samas tempos, mis korterite hinnad, võiks täna olla soodne moment vahetada maja vastu,“ nentis Tarvo Teslon. „Korterituru aktiivsuse kandumist majade turule on oodatud juba aastaid. Siiani pole majade tehingute plahvatuslikku kasvu siiski veel aset leidnud.“

Arvestama peab, et senini on madal tööpuudus keskmist palka tõususuunas vedanud, samuti on tööpuudus praktiliselt olematu. Omakorda toetab kodu soetamist miinusesse kukkunud euribor ehk väga madal intressimäär.

„Nende tegurite baasilt võiks loota, et äkki saab 2016. aasta kevadel Tallinna majade turg pisutki suurema hoo sisse,“ prognoosis Tarvo Teslon.

Kinnisvaraportaali KV.EE haldab OÜ. Samasse gruppi kuulub veel Eestis tegutsev portaal Osta.ee.

Majade keskmine müügipakkumiste arv (tk) ja keskmine hind (€/m²) portaalis KV.EE

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 1 = 7

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest