Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri stardiprogramm
Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri ABC koolitus
Kinnisvarakool: Planeerimis-ehitusvaldkonna spetsialisti täiendõppeprogramm
Kinnisvarakool & koolitus: Varjatud puudused kinnisvaratehingutes: ostja õigused, müüja kohustused ja müügigarantii praktikas

KV.EE kinnisvara-podcast: pangad tahavad väga laenu anda

KV.EE kinnisvara-podcast’i 81. saates on külas Coop Pank AS juhatuse liige Arko Kurtmann. Räägime laenuturust ja selle arengutest. Saadet juhib kinnisvarakonsultant ja koolitaja Tõnu Toompark.

Arko Kurtmann avab majanduse suure pildi osas enda peamised mõtted, mis mõjutavad ettevõtteid ja eraisikuid ning majandusolukorra edasiseid arenguid. Mööda ei saa vaadata ohust idas, kuid keskendume siiski rohkem võimalustele.

Arutame pankade üldisest tervisest. Arko Kurtmann räägib kui hea või kui halb on seis viivituses olevate laenudega. Vaatame, mida on teinud euribor ja analüüsime, millised võiksid olla edasised arengud euribori liikumise osas.

Arko Kurtmann annab hinnangu, kas Eesti Panga kehtestatud eluasemelaenu võtjate maksevõime arvutamise reeglite leevenemine saab olema turgu mõjutav tegur või mitte. Samuti puudutame eluasemelaenu ühest pangast teise üleviimise kalliduse problemaatikat.

Saate lõpetuseks annab Arko Kurtmann omapoolse soovituse, mida võiksid turuosalised tänases konjunktuuris silmas pidada.

Vaata saadet videona

Kuula saadet

Kutsume häid kuulajaid üles: andke teada, milliste teemade käsitlemisest olete huvitatud? Keda sooviksite kuulda saate külalisena? Kas soovite koguni ise tulla mõnest päevakajalisest teemast rääkima? Sellekohased mõtted ja ettepanekud on teretulnud meiliaadressile klienditugi@kv.ee.

Tõnu Toompark on kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja, kelle tegevusvaldkonnad on valdavalt: * elamispindade turg, turutrendid, tehingud, hinnad ning turuülevaated; * uute korterite arendamise mahud, müük, hinnad ja analüüsid; * üürituru pakkumine, tehingud ja hinnad ning üüriinvesteeringud, tasuvusarvutused; * elamispindade kättesaadavus numbrilisena; * koolitused eeltoodud valdkondades. Koolituste valdkonnaga on Tõnu Toompark seotud üle 25 aasta. Ta on avaldanud sadu ja sadu kinnisvarateemalisi analüüse, artikleid ja kommentaare. Tõnu Toompark on läbi viinud koolitusi nii kesk-, kutse-, kõrg-, kui ülikoolides, lisaks mitmetes koolitusettevõtetes. Näiteks Kinnisvarakool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Estonian Business School, Tartu Ülikool, Tallinna Majanduskool.

Kinnisvarakool & koolitus: planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudtaused