KV.EE: Korterite pakkumishinnad tõusevad kõikjal peale Põlvamaa

Kinnisvaraportaal KV.EEKorterite turul kasvab ostusurve, sest müügipakkumiste arv suurimas kinnisvaraportaalis on aastaga langenud ja hinnad kerkinud, näitab statistika.

Tänavu märtsis pakuti suurimas kinnisvaraportaalis müügiks keskmiselt 9150 korterit hinnaga 1596 €/m2. Müüki pandud korterite arv langes mulluse märtsiga võrreldes 7%, kuid hinnad kerkisid 6%.

Müügipakkumistes tõusis korterite keskmine ruutmeetrihind aastaga kõigis maakondades peale Põlvamaa, kus tänavu märtsis jäi keskmine küsimishind 461 eurole ruutmeetri eest.

Ligi kaks kolmandikku portaalis müüdavatest korteritest asuvad Harju maakonnas, mille taga on eeskätt Tallinna kui tõmbekeskuse mõju. Suurt rolli mängib ka aktiivne kortermajade ehitamine, iga nädal toob portaali müüki mõne uue suurema või väiksema korteriprojekti.

Müüki lisanduvad uued korterid pealinnas ja teistes suuremates tõmbekeskustes kasvatavad müügipakkumiste hindu. See omakorda tõmbab vedurina tõususuunda teistegi maakondade hinnatasemed.

Kuigi kinnisvara jätkub, on see aeglustunud enamvähem palgatõusu temponi. Elamispindade hinnad kasvavad praegu 4-6% aastas, keskmine palk 5-7%. „Elamispindade hinnad ei jookse ostjatel eest ära ja ostujõud püsib tugev, see hoiab kinnisvaraturu aktiivsena,“ selgitas Tõnu Toompark.

on Eesti esimene ja suurim kinnisvaraportaal, mida külastab igas kuus 600 tuhat huvilist. Portaalis on iga päev üleval ligi 40 000 müügi- ja üürikuulutust ja selle maaklerkeskkonda kasutab üle 500 kinnisvarafirma ja 2000 maakleri.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC