ERR: Kinnisvaraportaali statistika näitab korteriturul ostusurve kasvu

ERR / Eesti RahvusringhäälingEesti korteriturul kasvab ostusurve, sest müügipakkumiste arv on aastaga langenud ja hinnad kerkinud, näitab kinnisvaraportaali KV.EE statistika.

Tänavu märtsis pakuti kinnisvaraportaalis KV.EE müügiks keskmiselt 9150 korterit hinnaga 1596 eurot ruutmeeter. Müüki pandud korterite arv langes mulluse märtsiga võrreldes seitse, kuid hinnad kerkisid kuus protsenti, teatas KV.EE.

Müügipakkumistes tõusis korterite keskmine ruutmeetrihind aastaga kõigis maakondades peale Põlvamaa, kus tänavu märtsis jäi keskmine küsimishind 461 eurole ruutmeetri eest.

Ligi kaks kolmandikku KV.EE portaalis müüdavatest korteritest asuvad Harju maakonnas, mille taga on eeskätt Tallinna kui tõmbekeskuse mõju. Suurt rolli mängib ka aktiivne kortermajade ehitamine, iga nädal toob portaali müüki mõne uue suurema või väiksema korteriprojekti.

Kuigi kinnisvara hinnatõus jätkub, on see aeglustunud enamvähem palgatõusu temponi. Elamispindade hinnad kasvavad praegu neli kuni kuus protsenti aastas, keskmine palk viis kuni seitse. „Elamispindade hinnad ei jookse ostjatel eest ära ja ostujõud püsib tugev, see hoiab kinnisvaraturu aktiivsena,“ selgitas kinnisvaraekspert Tõnu Toompark.

KV.EE on kinnisvaraportaal, mida külastab igas kuus 600 000 huvilist. Portaalis on iga päev üleval ligi 40 000 müügi- ja üürikuulutust ja selle maaklerkeskkonda kasutab üle 500 kinnisvarafirma ja 2000 maakleri.

https://www.err.ee/826773/kinnisvaraportaali-statistika-naitab-korteriturul-ostusurve-kasvu

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC