Lasnamäele Priislesse kerkib uus logistika- ja tööstuspark

Eventus EhitusJuunikuus alustab Eventus Ehitus OÜ Lasnamäele uue logistika- ja tööstuspargi ehitust. Priisle Äripargi arendaja on Hammerhead OÜ, kes plaanib 3,1 hektarile rajada kokku ligi 22 000 ruutmeetrit uusi lao- ja tööstuspindasid koos büroo- ja esindusruumidega. Äripargi esimese ehitusetapi mahuks on 4000 ruutmeetrit.

Hammerhead OÜ juhatuse liige Allan Kool ütles, et iga uue arendusprojekti juures on eeltöö üks olulisemaid etappe: milliseid lahendusi ja materjale kasutatakse, et hooned oleksid vastupidavad ja vastaksid rentnike ootustele. „Energiatõhusus on tänapäeval üks olulisemaid märksõnu. Uuenduslikud lahendused lubavad hoonete tehnosüsteeme järjest efektiivsemaks muuta, vähendades kütmisele ja jahutamisele kuluvat energiat. Näiteks kõik äripargi kontori- ja laopinnad on eraldi köetavad ja eraldi ventileeritavad, seega saab iga üüripinna kasutaja ise valida oma ruumide sisetemperatuuri ja õhuvahetuse, mis on rentnike jaoks kindlasti argumendiks,“ rääkis Kool.

Priisle Äripargi hoonete katustele paigaldatakse aga päiksepaneelid, mis võimaldavad saadavat energiat kasutada hoone igapäevase energiavajaduse katmiseks „See aitab kokku hoida elektrienergiale tehtavaid kulutusi ja vähendada nii arendaja kui rentnike ökoloogilist jalajälge,“ lisas Kool.

Oma asukoha, suuruse ja paigutuse poolest sobivad äripargi üüripinnad eelkõige väiksematele ettevõtetele, kes vajavad nii lao- kui tootmispinda 250 kuni 500 ruutmeeri ulatuses, seejuures on kontori- ja kauplusepinda vahemikus 70-150 ruutmeerit. Suuremate pindade jaoks saab laoboksid omavahel ühendada. „Igal äriboksil on oma esinduslik klaasfassaad ja isiklik sissesõit otse tänavalt, seetõttu sobivad need rendipinnad hästi just väikestele esinduslikele ettevõtetele. Lisaks asub Priisle Äripark Tallinna linna sees, kus tööjõu ja ühistranspordiga on kindlasti kergem, kui väljaspool pealinna piire tegutsevatel ettevõtetel,“ rõhutas Kool.

Rajatav äripark laiub Tallinnas Lasnamäe linnaosas kokku 3,1 hektarisel maa-alal ning on plaanitud valmis ehitada neljas etapis. Esimese etapi ehitus algab juunis-juulis 2015 ja valmib hiljemalt jaanuaris 2016. Projekteerimis- ja ehitustööd teostab Eventus Ehitus OÜ. Äripargi arhitekt on Ivo Rebane. Projektiga on võimalik tutvuda kodulehel www.priisle.ee.

2005. aastal asutatud Eesti kapitalil põhineva Eventus Ehitus OÜ peamisteks tegevusaladeks on ehituse peatöövõtt ja ehituse projektijuhtimine.

Hammerhead OÜ on Eestis kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte. Tegevus on suunatud peamiselt äripindade arendamisele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

17.-19.01.2023 Kinnisvara ABC