Merko Ehitus laenab Arco Varale ühiseks majaehituseks raha

Arco Vara ja Merko Ehitus alustavad Tallinnas nelja kortermaja ehitust, mida Merko rahastab 40 miljoni kroonise krediidilimiidi ulatuses.

See projekt annab signaali, et ehitus- ja korterituru põhi on käes ning aeg küps uute toodete turuletoomiseks, kommenteeris Merko Ehituse juht Tiit Roben. Tema sõnul ilmestavad ehitusturgu praegu põhiliselt avaliku sektori tellimused, mis enamasti tulevad infrastruktuuri europrojektide kaudu.

“Eratellija on äärmiselt erandlik nähtus. See, et Arco Vara on kortermajade projekti ette võtnud, on julge, aga kindlasti hoolsalt läbikaalutud samm,” rääkis Roben. Heas asukohas ja kvaliteetse elamupinna järele on Tallinnas jätkuvalt nõudlust ja kindlasti tuleb sellistele projektidele lisa, märkis ta.

Riigi projektid tulekul

“Riigil on kavandamisel mitu hoonete ja infrastruktuurirajatiste projekti, mille rahastamine ei ole veel lõpuni lahendatud. Selliste projektide kiire käivitamine aitaks hüppeliselt suurendada töökohtade loomist,” rääkis Roben.

Merko Ehitus sõlmis eile Arco Vara tütarettevõttega AS Kolde töövõtulepingu nelja kortermaja ehitamiseks ja finantseerimiseks Kodukolde arendusprojekti järgnevas etapis. Lepingu orienteeruv maksumus on 80 miljonit krooni.

Robeni sõnul on ehitus- ja müügigraafikud seatud selliselt, et projekti all korraga kinni olev summa ei ületa 40 miljonit krooni. “Kui graafikutes peaks tulema korrektsioone, siis otsitakse ühiselt täiendavaid rahastamise allikaid,” kinnitas ta.

Arco Vara arendusdivisjoni juht Veiko Taevere ütles, et ehitatakse ja finantseeritakse etapiti. “See toimub kahe aasta jooksul. Täiendav kapitalivajadus võib kujuneda väikeseks,” märkis ta. Ehituse finantseerimise laenu lõpptähtaeg on veebruar 2013.

“Kodukolde uus arendus on üle pika aja Arco Vara uus arendusprojekt ning meil on hea meel, et Merko Ehitus nõustus selles kaasa lööma,” lisas Taevere.

Sissetöötatud piirkond

Kinnisvaraanalüütiku Tõnu Toompargi sõnul on Arco Vara ja Merko Ehituse ühine arendusprojekt Kodukoldes hea algus. Ta ütles, et Kodukolde piirkond on Arco Varal juba sisse töötatud ning seda tuntakse, mistõttu on asjal perspektiivi.

“Arendusprojektide turg hakkab tasapisi pöördepunktist üle saama,” sõnas Toompark ja lisas, et 96 korteriga elamukompleks on praegu suurim töös olev arendus Eestis. Ehkki turul on palju müümata arendusobjekte, on kõigil mingi viga küljes, märkis ta. “Kodukoldesse ma ostaks isegi,” sõnas analüütik.

Toompark hindas, et kortereid võiks müüa hinnaga 20 000 krooni ruutmeeter mõistliku aja jooksul.

Taevere sõnul oleneb ehitushind ruutmeetri kohta lõplikus projektis valitavatest materjalidest, mis pole veel paigas. Ta möönis, et ehitushinna muutuse prognoos 2010. aastaks on neile teada, ja selle riskiga peavad arendajad alati arvestama.

Taust

* Kodukolde elamukompleks koosneb 96 korterist suletud netopinnaga 6370 m” ja 32 majadealusest garaažiboksist. Ehitustööd algavad kolme kuu jooksul ja kestavad kuni 20 kuud. Vastavalt töövõtulepingule valmivad esimesed kaks maja 2011. aasta kevadel.
* Kodukolde esimese etapi ehitusel aastal 2006 üritas Arco Vara taganeda mitmekümne korteriostjaga aasta varem sõlmitud kokkuleppest ning nõudis ostjailt juurde kuni miljon krooni.
* Teema tõstatas Äripäev, juhtides tähelepanu kinnisvarafirma eetiliselt küsitavale käitumisele. Artikli ilmumise järel otsustas Arco Vara oma plaanidest loobuda.

Artikli autor on Enn Tosso. Artikkel ilmus 03/03/2010 väljaandes Äripäev.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?