Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks 04-2018

Ober-HausTallinna korteriturgu mõjutab tervikuna korterite pakkumiste arvu kasv, mis on peatanud vanemate ja uute korterite hinnatõusu ning märgata võib üürihindade mõningast langust.

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks langes aprillis neljandat kuud järjest. Aprillis oli langus võrreldes märtsiga 0,1%, kuid võrreldes eelmise aasta aprilliga oli indeks 7,1% ja võrreldes hindade tipuga 2007. a 6,1% kõrgemal.

Aprillis toimus Tallinnas korteritega 781 tehingut, mida oli 5,1% vähem kui märtsis, kuid 11,6% rohkem kui eelmise aasta aprillis. Uute korterite osakaal oli 32%.

Tallinnas langes keskmine ruutmeetri hind võrreldes eelmise kuuga 0,5% ja oli 1 801 eurot ruutmeeter, kuid võrreldes eelmise aasta aprilliga oli ruutmeetri hind 8,0% kõrgem. Kuigi statistika näitas Tallinnas tervikuna pinnaühiku hinnalangust, ei ole see laiendatav kogu korteriturule ühtlaselt, põhjuseks tehingute struktuur. Võrreldes eelmise kuuga tõusis keskmine ruutmeetri hind ainult kahes linnaosas: Mustamäel 4,6% ja Lasnamäel 1,5%. Mustamäel oli tõusu põhjuseks tehingud uute korteritega Pöörise tänaval, Lasnamäel tehingud Lasnamäe tänaval, Mustakivi ja Linnamäe teel.

Suurim oli pinnaühiku hinnalangus Pirital 8,8%, Nõmmel 5,1% ja Haaberstis 4,3%. Põhjuseks tehingute arvu vähenemine keskmisest kallimate ja uute korteritega. Võrreldes eelmise aasta aprilliga on kõikides linnaosades toimunud ruutmeetri hinnatõus. Suurim on tõus olnud Põhja-Tallinnas 15,5%, Pirital 12,3% ja Haaberstis 11,9%, väikseim Kristiines 1,9%.

Tartus tõusis keskmine pinnaühiku hind 0,2% ja oli 1 329 eurot ruutmeeter ning Pärnus tõusis 10,2% ja oli 1 278 eurot ruutmeeter.

Jõhvis ja Narvas keskmised pinnaühiku hinnad langesid ning olid vastavalt 271 eurot ja 416 eurot ruutmeeter.

Ober-Hausi Kinnisvara korterite hinnaindeks 04-2018

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

71 + = 79

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!