Pädev konsultant tagab efektiivse investeeringu

kinnisvaraturu lähenemisel küpsusele tõuseb esimeses järjekorras päevakorda kinnisvarakonsultatsioonide vajalikkus, sest arendamis- ja investeerimisotsusteks vajalik info koondub kinnisvaravahendajate kätte.

Kinnisvaraturu teine oluline suundumus on spekulatiivsuse vähenemine. Osalt peegeldub ka see kahanenud tehingute arvus. on muutunud läbipaistvamaks. Kinnisvarainfot saab tänu kinnisvarafirmade koostatavatele ülevaadetele ja analüüsidele järjest paremini kätte. Tänuväärset tööd selles osas teevad ka ajalehtede kinnisvararubriigid.

Kolmas tähtis trend on pakkumise suurenemine igas kinnisvaraturu sektoris. Büroopindade on juba ammu üsna täis. Kaubanduspindade turg jõudis küllastumise lähedale 2002. aasta lõpus. Hetkel arenevad kiiresti korterite ja elamute ning lao- ja tootmispindade turg. Endisaegse märkimisväärse pakkumiste defitsiidi puudumine tekitab intrigeeriva küsimuse võimalikust mullist kinnisvaraturul.

Need suundumused nõuavad tänaselt kinnisvaraarendajalt täiendavat annust professionaalsust. Iga praegune tuleb eilsest kaks korda põhjalikumalt läbi kaaluda. Iga finantskava tuleb panga laenuportfelli kvaliteedi pärast muretsevatele pangaametnikele järjest detailsemalt tõestada. Selle töö tegemata jätmine võib suurejoonelise arendusprojekti edu hoopis kaotuseks keerata. Spekulatsioonivõimaluste kahanemine ning kiire hinnatõusu lähenev lõpp võivad kinnisvarainvestorid jätta teadmatusse, millisesse kinnisvarasektorisse raha paigutada, milline pakub parimat .

Info defitsiit tekitab kinnisvarakonsultantide töö vajalikkuse. Enamik finantseerijatele, arendajatele ja investoritele vajalikust infost on turuosalistel olemas. Palju sellest koondub igapäevaselt klientidega lävivate kinnisvaravahendajate kätte. Maaklerid kuulevad igapäevaselt klientide – ostjate, müüjate, üürijate – soove, tahtmisi, eelistusi.

Konsultanti valides tuleb kindel olla, et saadav info tõele vastab ning põhineb turu reaalsetel vajadustel. Ainus võimalus on kontrollida, et kinnisvaravahendajal konsultatsioonidega seonduvas piirkonnas piisav pakkumiste pagas oleks.

Kvaliteetne kinnisvarainfo tõuseb hinda

, Uus Kinnisvaragrupi analüütik

Konkurentsi tihenemine pakkumiste turul on viimase poole aasta jooksul jõudsalt tõstnud kinnisvaraarendajate ja -investorite huvi kvaliteetse kinnisvarainfo vastu. Kui varasematel aastatel ilmutasid tõsisemat huvi turutrendide ja sisulise analüüsi vastu peamiselt finantsasutused, siis täna on selgelt täheldatav ka kinnisvaraarendajate kasvav vajadus professionaalse nõustamise järele. Eelkõige ollakse raskustes õige müügihinna ning müügitaktika määramisega, kuna konkureerivaid arendusprojekte lähemalt tundmata võib iseseisev pealiskaudne ebaadekvaatseks osutuda.

Positiivse trendina tullakse üha sagedamini nõu küsima juba enne äriprojekti lõplikku valmimist ja finantseerijatele esitamist, mis võimaldab ühiselt läbi analüüsida nõrgad küljed ning sobitada pakutavat nõudlusega. Tunnustatud nõustaja koostatud on projektile panga laenukomisjonis kvaliteedipitsati eest. Harvad pole ka juhud, kus finantseerijad ise on palunud koostada laenu taotlevale projektile .

Artikkel on avaldatud 18.08.2003 väljaandes

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC