Pressiteade: Eesti kinnisvaraturg ootab võlakriisi lahenemist

KV.EE kinnisvaraturu ülevaade 2011 IV kvartalTäna ilmunud KV.EE kinnisvaraturu ülevaade toob välja tõsiasja, Eesti kinnisvaraturg otsib stabiilsust, mida saab pakkuda ainult Euroopa võlakriisi lahenemine.

„Kinnisvaraturgu mõjutavad makromajanduslikud trendid ja numbrid olid pigem positiivsed. Küll tekitab hulga peavalu majanduskeskkonnast tulenev prognoosimatus,“ kommenteerib KV.EE kinnisvaraturu ülevaate koostaja kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark. „Enamusel turuosalistel puudub selge arusaam, mis võiks toimuda nende inimeste isiklikus elus ja kinnisvaraturul aasta või kahe perspektiivis.“

Positiivne on tänase turu juures see, et tehingute arv on vaatamata ehk arendajate, vahendajate ja kinnisvaramüüjate kõrgematele ootustele suhteliselt heal tasemel. See tähendab, et vaatamata mõningale pessimismile kinnisvaraturg siiski töötab efektiivselt.

Üürituru jõudsa laienemise kõrval on tänane oluline turutrend elamispindade hindade diferentseerumine. Diferentseerumine tähendab siinkohal eekõige seda, et erineva asukoha ja kvaliteediga kinnisvara hindadele tekkivad selgemapiirilised erisused.

Avaldatud kinnisvaraturu ülevaate näol on tegemist üks kord kvartalis ilmuva ülevaatega, mis on tasuta alla laetav:

 

Kes on kes?

Kinnisvaraportaal KV.EE on tegutsenud alates 1999. aastast. Täna on portaaliga liitunud üle 300 kinnisvarafirma ja ca 1500 maaklerit. Portaalis on hetkel üle 45 000 kuulutuse maakleritelt ja omanikelt. Portaali haldab firma Diginet OÜ, mis kuulub Moonfish Media gruppi koos oksjoniportaali osta.ee ja kolme Leedu portaaliga.

Adaur Grupp OÜ on asutatud 2002. a. Ettevõte tegeleb kinnisvaraturu monitooringu, prognooside, ülevaadete, analüüside koostamisega, koolituse ja kinnisvara-alaste konsultatsioonidega. Adaur Grupp OÜ missioon on muuta Eesti kinnisvaraturg läbipaistvamaks.

Online pressikonverents

Teisipäeval 14/02/2012 kell 10.00 kuni 12.00 toimub online pressikonverents, kus küsimustele vastavad KV.EE kinnisvaraturu ülevaate koostaja Tõnu Toompark ja portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Online pressikonverentsil küsimuste esitamine ja neile vastamine toimub KV.EE blogis aadressil

KV.EE Kinnisvaraturu ülevaate kommentaar

Põhjalikuma kommentaari värskele KV.EE kinnisvaraturu ülevaatele leiate aadressilt:

Ülevaade

Lisainfo

Tarvo Teslon
KV.EE
+372 510 6464
tarvo@kv.ee
www.kv.ee
Tõnu Toompark MA
Adaur Grupp OÜ
+372 525 9703
tonu@adaur.ee
www.adaur.ee

 

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

12.12.2023 Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine